היה לי חבר מכוער

היה לי חבר מכוער

אחד המיתוסים הכי נפוצים בעולם הדייטים קשור למשיכה.

המיתוס טוען שמשיכה זה משהו שצריך לבוא ברגע הראשון של המפגש.

יש שטוענים שמשיכה נוצרת תוך 7 שניות מתחילת המפגש ויש לארג'ים שאומרים ששלושים שניות זה מספיק… ואז או שיש משיכה או שאין. ואם אין עדיף לוותר, חבל על הזמן, כי גם אם איכשהו נצליח "להכריח" את עצמנו להמשך לצד השני זה יהיה עבודה בעיניים ובעצם פשרה, אנחנו נוותר לעצמנו ונכנס לזוגיות לא מאושרת ומתסכלת לשני הצדדים.

'חוסר משיכה' היא הסיבה העיקרית שאני שומעת כהסבר לחוסר רצון להמשיך להיפגש עם בן או בת זוג פוטנציאלים שמכל בחינה אחרת יכלו היה להיות נהדרים.

משיכה, כימיה, תשוקה, הם לכאורה דברים אין לנו שום שליטה עליהם והם אמורים להתעורר כמו קסם מהרגע הראשון.

אבל יש כמה סוגים של משיכה ותשוקה.

יש משיכה שמתרחשת "ממבט ראשון" שבנויה על רושם ראשוני ומראה חיצוני ויש משיכה שמתפתחת עם הזמן כשלומדים להכיר את בן או בת הזוג ועל פי רוב היא עמוקה ומורכבת יותר ממשיכה חיצונית בלבד .

כולנו מכירים סיפורים על ידידים שהפכו לנאהבים או סיפורים על אנשים שבהתחלה לא היה בינהם "ניצוץ" אבל בסופו של דבר נישאו זה לזו מה שמוכיח שמשיכה יכולה להתפתח ולפעמים עדיף לתת הזדמנות נוספת גם אם אין משיכה ראשונית.

ועכשיו וידוי אישי

היה לי חבר מכוער.

טוב אם להיות כנים היו לי לפחות שני חברים שלא היו זוכים בשום תחרות יופי, איזה לא זוכים, גם כמועמדים הם לא היו מתקבלים…

תרשו לי לרגע להתעלם מהצניעות הטבעית שלי ולהתוודות שבנעורי יצא לי לדגמן פה ושם ובוא נגיד שעוד כמה אנשים חוץ מאימא שלי רמזו לי שאני "טובת מראה" (כולל היום בבוקר, תודה לך משה מהמכולת). אולי בגלל זה כשהסתובבתי בעבר עם בן זוגי המאותגר אסטטית הרבה אנשים הרימו גבה ושאלו אותי למה אני "מתפשרת", הרי בחורה יפה כמוני יכולה להשיג גבר הרבה יותר נאה, או אם לצטט את אחת מחברותי חסרת הטאקט: "אם היית אומרת לי שאת בקטע של קופים הייתי עושה לך מנוי לגן החיות…" אבל אני יכולה להבטיח לכם שמבחנתי לא הייתה התפשרות, אלא משיכה ותשוקה שפשוט לא קרו במבט ראשון אלא התפתחו עם הזמן.

אם נעשה סטייה קלה מהסיפור האישי שלי נראה שאני לא האישה היחידה שזה קרה לה כולם מכירים נשים צעירות ויפות שבוחרות להן בן זוג מכוער – הרבה אנשים חושבים שהן נמשכת לארנק התפוח של המכוער ולא לגבר עצמו. אבל מה בקשר למקרים בהם לגבר אין שום יתרון כלכלי/השכלתי/משפחתי כזה או אחר על האישה? הלא ישנן נשים מצליחות, יפיפיות וסקסיות שיכולות להשיג כל גבר שהן רוצות שבוחרות לעצמן בן זוג שלא עומד בסטנדרטים המקובלים והלא מקובלים של יופי.

למשל כריסטינה אגילרה – אחת הנשים הסקסיות, המצליחות והעשירות ביותר בתעשיית המוסיקה המודרנית נשואה כיום לגבר יהודי שגם אמא שלו לא הייתה מכנה אותו יפה תואר והיא כתבה לו שיר אהבה בשם "אין גבר אחר" – בשיר היא מזמרת על כך שאף גבר אחר לעולם לא ישתווה לאהובה והיא אף טורחת ומתקשרת לכל מכריה עלי אדמות לספר על המציאה המוצלחת שהיא השיגה. אני דיי בטוחה שהאהבה שלה היא אמיתית והיא מאוהבת בו בטירוף בלי קשר לאיך שהוא נראה.

או ג'וליה רוברטס בשיא תהילתה, למרות שנבחרה פעם אחרי פעם לאחת הנשים היפות בתבל, אחרי הלהיט "אישה יפה" וקצת אחרי שנהפכה לשחקנית המרוויחה ביותר בהיסטוריה של הוליווד נישאה לזמר הקאנטרי לייל לאבט אחד הגברים הפחות אטרקטיביים מבחינה חיצונית. אני מאמינה שהיא לא עשתה זאת בשביל הכסף או "התהילה" שלו (מי ידע בכלל מי הוא שהם הכירו)….

יש עוד מיליון דוגמאות כאלו של נשים מצליחות ויפיפיות שהתאהבו בגברים שהחיצוניות היא לא הצד החזק שלהן (אנג'לינה ג'ולי ובעלה לשעבר הזקן והלא אטרקטיבי בילי בוב תורנת'ון, ציון ברוך ובערך כל דוגמנית אפשרית, גלית גוטמן הורסת ובעלה הצלם, ביונסה המדהימה ובעלה העקום ועוד….)

למרות שלא הצלחתי לחשוב על הרבה גברים מצליחים ומפורסים שמבלים את לילותיהם עם אישה מכוערת, הדוגמה של ג'ון לנון ויוקו אונו קופצת לראש – הוא היה בתקופתו סמל סקס מטורף והיא פשוט מכוערת – וזה לא מנע ממנו להיות מטורף עליה ברמות קשות .

כששאלתי גברים רגילים, שנראים טוב, האם יצא להם להמשך למישהי שממבט ראשון נראתה להם לא אטרקטיבית קיבלתי עשרות תגובות חיוביות:

דורון אמר: "כן, זה קרה…. המשיכה נוצרה כתוצאה מהכרת האינטלקט והעוצמה הרגשית…"

דניאל התוודה " ועוד איך קרה לי…ואפילו מספר פעמים…כך שאסור לשלול אף אחת לפי מראה חיצוני ובטח ובטח שלא "להיתקע" על טעם מסוים כי יש עולם ומלואו שם בחוץ"

זיו ציין: "קרה כמה פעמים, קורה ויש להניח שעוד יקרה…"

וזה רק על קצה המזלג. כנראה שגברים מפורסמים נוטים פחות לצאת עם נשים שלא עומדים בסטנדרט המקובל של היופי. למזלנו, הגברים האטרקטיביים שמסתובבים בייננו נותנים הזדמנות גם לאחיותינו המכוערות.

ועכשיו נשאלת השאלה מה יכולים לעשות אותם גברים ונשים שנתפסים במבט ראשון כלא אטרקטיביים כדי להקסים ולגרום לבני זוג פוטנציאלים להתעלם מהקנקן ולהימשך למה שיש בתוכו.

אז הנה רשימה קצרה של סיבות מה עושה אנשים מכוערים חיצונית לסקסיים בטירוף,

דרך אגב אתם יכולים לאמץ את ההתנהגויות האלו גם אם אתם נראים סבבה לגמרי:

הם לא מסתמכים על המראה שלהם

מראה טוב זה בהחלט בונוס ויופי יכול להביא אתכם רחוק אבל זה ממש לא הכל. אנשים מכוערים יודעים שהם לא נראים טוב, ולכן הם עובדים על היבטים אחרים בחיים ובאישיות שלהם מה שהופך אותם על פי רוב לטיפוסים מעניינים.

הם משקיעים יותר במיטה –

גברים ונשים שמודעים לחוסר היופי שלהם בדרך כלל עושים יותר מאמצים להיות מאהבים טובים יותר. הרבה אנשים יפים חושבים בטעות שבגלל שהם ניחנו בגוף מושלם ופנים הורסות זה מספיק כדי להיות המאהבים האידיאליים. זה רחוק מהאמת. מאהב או מאהבת אידיאליים משקיעים בהנאה של בן או בת הזוג ולא מפחדים להתנסות בדברים חדשים.

הם מיוחדים –

רוב האנשים הם פשוט ממוצעים. יש להם מראה ממוצע, משכורת ממוצעת, חיי חברה רגילים והם פשוט טיפוסים אפורים. יש אנשים מכוערים שהם פשוט לא רגילים, הכיעור שלהם גרם להם לטפח תחביבים ותחומי עניין בלתי שגרתיים, הם מעיזים לעשות דברים בצורה אחרת מה שגורם להם להיתפס כמרעננים ויוצאי דופן.

יש להם חוש הומור

חוש הומור הוא בדרך כל מפלטם של המכוערים. יש מיעוט של אנשים שהם גם סופר יפים וגם סופר מצחיקים. רוב האנשים המצחיקים לא היו ילדים מהממים ביופיים. אין ספר שבן זוג שגורם לך לצחוק זה אפרודיזיאק (מעורר תשוקה) – במהלך הצחוק מתרחשים שינויים פיזיולוגיים רבים בגופנו. הצחוק גורם לשחרור חומרים דמויי מורפיום בגופנו הקרואים אנדורפינים. האנדורפינים מפחיתים מתחושות כאב וגורמים למצב רוח טוב. דרך אגב אותם חומרים משתחררים בדם גם בזמן אורגזמה. אז לא פלא שהרבה נשים שמות גבר עם חוש הומור בראש רשימת ההעדפות שלהן.

הם מתלהבים

דווקא מכיוון שכנראה במהלך השנים הם התרגלו לדחיות שנעו סביב המראה החיצוני שלהם הם מתלהבים להיכנס לקשר חדש ולא מפחדים לגרום לצד השני להרגיש את זה. התלהבות (במידה) היא סקסית בטירוף, רובינו רוצים להרגיש נחשקים ושנמשכים אלינו.

הם טבעיים

לפעמים במקרים בהם בן או בת הזוג יפים כמעט כמונו או יפים מאיתנו אנחנו מרגישים צורך תחרותי בלתי נשלט להשקיע רבות במראה החיצוני – לעשות הרבה ספורט, להסיר באובססיביות כל זכר לשיער מיותר, להיכנס לדיאטות ולדאוג בקשר למה שאנחנו אוכלים… בקיצור התחזוקה האישית הופכת למשהו שמעסיק אותנו וגוזל את זמננו. שיוצאים עם גבר או אישה מכוערים יש לגיטימציה לטחון ארוחות ביחד, לרבוץ מול הטלוויזיה בכיף, להתלבש בטרנינגים גדולים ולנוח משגרת הטיפוח.

 

לסיכום, לפעמים שווה לא לשפוט רק על פי המראה החיצוני ולתת הזדמנויות גם אם לא נוצרה משיכה בדקה הראשונה של המפגש….

מוזמנים לשתף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

איך אני יכולה לעזור?

בשיחה קצרה ללא תשלום, אוכל להבין איפה אתם עומדים ומה אוכל לעשות בשבילכם. אז דברו איתי עוד היום!

אוהבים הפתעות?

מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...

אוהבים הפתעות?

מעולה! כי אני אוהבת להפתיע.
בואו לקבל את ההפתעה הראשונה שלכם
בסדרת "הטיפים השווים" בכל מה שנוגע להכרויות, דייטים וזוגיות
תכניסו פרטים ובואו נתחיל...