ניפוץ מיתוסים על גברים ונשים

מאת: Lee Tom Dotan

היום אנחנו ננפץ כמה מיתוסים נפוצים על גברים ונשים.

כדי לאהוב אחד את השנייה אנחנו צריכים לפרוץ את מחסום הבורות והעוינות ולהבין שבסך הכל גם גברים וגם נשים מחפשים אהבה.

אמונה במיתוסים מזיקים כלפי בני המין השני פוגעת בכם ומרחיקה מכם את האהבה.

 

גברים לא נאמנים מטבעם

מאיפה זה בא?

ההיגיון האבולוציוני אומר שלגבר כדאי לשחרר את זרעו אצל כמה שיותר נשים, כדי להגדיל את הסיכוי שיהיו לו כמה שיותר צאצאים. ולכן מבחינה אבולוציונית הגיוני שהגבר ישכב עם כמה שיותר נשים ויהיה לא נאמן.

האם המיתוס נכון?

למעשה, פוליגמיה יוצרת לגבר תחרות וחוסר ודאות: האם הצאצא הוא באמת מזרעו.

כיוון שגברים, רוצים להעביר את הגנים שלהם לדור הבא, יש להם סיכוי טוב יותר לעשות זאת בחיים מונוגאמיים, מאשר בחיים פוליגאמיים.

מלבד זאת גברים בוגדים עם נשים ככה שחוסר הנאמנות הוא פחות או יותר שווה בין המינים.

 

נשים מחפשות גבר "כספומט"

מאיפה זה בא?

אישה חייבת להיות מאד סלקטיבית מפני שהיא מוגבלת ביולוגית במספר הצאצאים שהיא יכולה להביא ולגדל, ולכן היא בדרך כלל תחפש בן זוג ששולט (או בעל פוטנציאל כזה) במשאבים כלכליים, ומסוגל לתמוך בה.

האם המיתוס נכון?

עקרונית נשים נמשכות לגברים מצליחים.

אבל הצלחה כלכלית ממש לא מבטיחה הצלחה עם נשים. יש לי הרבה לקוחות שלמרות שהם מאד עשירים – הם עדין לבד, והם לא היחידים, יש בעולם קבוצה לא קטנה של אנשים מאד מצליחים כלכלית אבל בתחום הבין מיני הם כישלון.

העבודה היא שאוכלוסיית העניים רק מתרבה מדי יום כי נשים נמשכות לגברים גם אם אין להם כסף!

אישה תמשך לגבר שייתן לה להרגיש בטוחה ואהובה ולגבר שיקשיב לה ויאתגר אותה ויגרום לה להרגיש בבית – אילו תכונות שאין להם קשר לכמות הכסף שיש לגבר בארנק.

גברים רוצים רק דבר אחד

מאיפה זה בא?

לגברים יש דחף מיני חזק יותר מאשר לנשים.

הרבה פעמים גברים ידחפו מהר יותר לכיוון הסקס. יהיו מצבים שגבר יראה לגמרי מאוהב ואז אחרי שהאישה תשכב איתו הוא יעלם לה או יתעלם ממנה.

האם המיתוס נכון?

גברים באופן כללי אולי מתעסקים במין יותר מנשים. בנוסף לכך יחסי מין הם דרך של הרבה גברים להביע רגש. אבל גבר מחפש באישה הרבה יותר מרק נכונות לסקס. אני לא מכירה אף גבר שיסתפק באישה שיש לה להציע בעיקר מין. גברים כמו נשים מחפשים חברות, אהבה וזוגיות תומכת.

נשים הן לא הגיוניות

מאיפה זה בא?

נשים הן הרבה פעמים רגשניות.

ידוע שנשים עוברות מחזור משתנה של  פעילות הורמונלית  ולהרבה גברים יש תחושה שנשים הן לא בדיוק יציבות.

נשים נוטות להיות רגשיות יותר, לקחת הרבה דברים אישית, לצעוק ולדבר בטונים משתנים.

האם המיתוס נכון?

אצל הגברים רקמת החיבור בין האונה השמאלית לימנית דקה יותר ולכן ביצוע בו- זמני של חשיבה לוגית והתנהגות רגשית היא לא נפוצה, בעוד אצל הנשים עקב רקמת חיבור עבה יותר זה אפשרי ולכן הן מערבות רגש וחשיבה ביחד.

רגש לא פוסל הגיון! וזה שנשים הם רגשיות לא אומר שהן אינן הגיוניות.

הרבה גברים מקשיבים לטון של המילים ומכיוון שהם לא מסוגלים להיות בסערת רגשות ולחשוב בהיגיון הם מניחים שגם הנשים הן כאלו ולא מתייחסים לתוכן של מה שהאישה אומרת וחבל.

 

גברים לא אוהבים להתחייב

מאיפה זה בא?

כולנו מכירים את המשפט – "אני לא בנוי לקשר" שברוב המקרים נאמר על ידי גבר.הרבה פעמים אנחנו שומעים על תירוצי פרידה מגברים שטוענים שהם פשוט לא מוכנים להתחייב.

האם המיתוס נכון?

לגברים אין בעיה להתחייב – לקבוצת הכדורגל שלהם, לקריירה, לתחביבים. הם בדרך כלל מאד נאמנים ושומרים על התחייבות חזקה ברגע שבחרו משהו להתחייב לו.

האמת הפשוטה היא שגברים לא אוהבים להתחייב לנשים שהם לא סגורים עליהם…

אם אישה נמצאת עם גבר תקופה ארוכה והוא לא מוכן למחויבות כנראה שבלבו הוא לא מאמין שהיא האישה של חייו.

נשים בוכות כמניפולציה

מאיפה זה בא?

נשים בוכות הרבה יותר מגברים.

בהרבה מצבים של כעס, תסכול, מריבה או סתם שהן רוצות משהו נשים יכולות פתאום לפרוץ בבכי ולהותיר את הגבר בתחושה שהאישה עושה מניפולציה והדמעות שלה הן שיטה לנצח בכל ריב או ויכוח.

האם המיתוס נכון?

החלק במוח שאחראי לקריאת שפת גוף ורגשות גדול פי ארבע אצל נשים מאשר אצל גברים.

לכן האבולוציה פיתחה אסטרטגיה שמבהירה לגבר מעל כל צל של ספק שאישה נמצאת במצוקה – בכי, ככה גם אם הוא מתקשה לקרוא הבעות פנים הוא יבין שמשהו לא בסדר.

לנשים בדרך כלל אין שליטה על הדמעות שלהן, לרוב זה אפילו מביך ולא רצוי.

גברים לא אוהבים נשים חזקות

מאיפה זה בא?

גברים נמשכים יותר לנשים "נשיות".

הרבה נשים קרייריסטיות או סתם דעתניות בעלות מאפיינים גבריים מאמינות שהסיבה שלא מצליח להן עם גברים זה שגברים לא יכולים להתמודד עם נשים חזקות והם מעדיפים נשים כנועות ורכות

האם המיתוס נכון?

זה תירוץ שנברא כדי לשמר את האגו של נשים שלא הולך להן ובחורים נוטשים אותן.

גברים נמשכים לנשים שמדברות אליהם בגובה העיניים. כאשר אישה באה עם גישה שתלטנית ומסרסת היא מוציאה את הרוח של הגבר מהמפרשים. אף אחד לא אוהב שמתנשאים מעליו. אישה חזקה וסקסית יודעת להיות גם רכה, נשית, חייכנית ומלאת שימחת חיים – וגברים יחזרו אחריה בלי בעיות.

פמיניסטיות הן לא סקסיות

מאיפה זה בא?

לפמיניסטיות יצא שם של נשים "לא נשיות", כאלו  שלכאורה לא מגלחות שערות ברגליים, מסרבות ללכת עם מחשופים ויעשו הכול כדי שלא יסתכלו עליהן בתור אובייקט מיני – אז אנשים מניחים שמדובר בנשים קרות לב שלא מסוגלות לכל סוג שהוא של רומנטיקה. כך לפחות גורס המיתוס.

האם המיתוס נכון?

מחקרים חדשים מגלים שדווקא נשים שטוענות שהן פמיניסטיות יוצאות ומקיימות יותר יחסי מין עם יותר גברים מנשים לא פמיניסטיות. מכיוון שהן פמיניסטיות אין להן בעיה ליזום ולא רק שהן יוצאות עם יותר גברים, מסתבר שהגברים שהן יוצאות איתם מאושרים יותר מחיי המין שלהם מאשר גברים של נשים אחרות

מופיע בקטגוריות: מאמרים
תגיות: , , , ,

תגובות

2 תגוובת על ”ניפוץ מיתוסים על גברים ונשים“
 1. אמת חלקית הגיב:

  חלק מהדברים נכונים וחלק לא. נשים הגיוניות יותר בבסיס, אלא שהן פשוט חשות את עוולות העולם בצורה הרבה הרבה יותר קשה, כואבת וברורה ואילו גברים עוסקים באגו הפשטני של "מי ניצח..ואיפה זה מציב אותי? כזוכה או מפסיד ?". לוליי הזוועות בעולם, הן וודאי לא היו "רגשניות יותר". למעשה, התגובה הלא אמפטית שמעוניינת "למצוא פתרון" אצל גברים, היא זו שאינה רציונלית ברוב המצבים.

  מליאדרי הספרים שבהם חוזרת הטענה כי נשים רגשיות וגברים הגיוניים, בעצם נובעים מגישה של "אם גברים אמרו את זה, אז זה נכון". גם נשים מפנימות שקרים כאלה.
  אבל למה הם מתכוונים כשהם מדברים על "הגיון". ?האם הגיון אינטיליגנטי או שמא הקטנת ראש
  מלבד ?
  האם כשכותבים "הגיון" הכוונה לחשיבה ה"נכונה" על האירוע או שאולי הגיון של הרבה מאוד אנשים אינו הגיוני בעליל ?
  הגיון הפוך. מבחינתם זוהי חשיבה לוגית, אך היא לא נכונה לגבי המציאות (כמו שניתן לראות בהרבה ספרי דת עתיקים: למשל התלמוד הבבלי. הכותבים לכאורה עסקו בלוגיקה, אך הביעו טענות הפוכות למציאות, שקריות ומעוותות).
  זה נכון שהתפלשות בסבל (במקום נסיון למצוא פתרון), אולי לא נראת רציונלית, אבל למעשה היא מציבה את האמת העירומה. כשהסביבה מלאה ביותר מדי בעיות, זה גורר ייאוש ולא רצון לפתרון. אפשר לפרש זאת כהתנהגות הכי הגיונית בעולם, למצב נתון זה. גם אם אינה מועילה.
  דבר נוסף, לגבי רגשות אחרים, שאינם אמפטיה, דווקא הגברים הרבה יותר רגישים ורגשניים.
  גברים יותר רגשניים כשהם מאוהבים, מקנאים או מתעסקים בהיררכיה.
  הם גם עושים את המעשים הכי קיצוניים ותוקפניים בהקשרים האלה. אבל פה פתאום כולם מתעלמים מהיותם של תגובות ומעשים אלה כ"רגשניים" ו"רגישים".
  אמפטיה היא לא הרגש היחיד.

  דבר נוסף, נשים פוחדות ממחוייבות הרבה הרבה יותר. המחקרים על מחוייבות נעשים לרוב באיזורים מאוד מערביים, בהם מושפעים מהרבה סרטים המציגים מצב הפוך..אבל לאורך כל ההיסטוריה ועד היום בתרבויות פרימיטיביות ודכאניות יותר, אין פחד וסבל גדול יותר עבור הילדה/אישה, כשמדברים איתה על מחוייבות או חתונה. עשרות אלפי ילדות מחותנות בכפיה וזה נחשב ליום טראומה עבורן.
  נשים נשואות גם מתכערות, משמינות ותוחלת החיים שלהם קטנה משל רווקות.
  כל האמירות המערביות של "נשים לא יודעות מה הן רוצות", נובעות דווקא מכך שכנראה שמים לב גם בהקשר הזה, שנשים למעשה כלל לא יודעות אם הן רוצות קשר. אומנם התרבות טענה וטוענת שהן צריכות ורוצות, אך הן לא מרגישות בזה. התרבות כל הזמן מספרת להן שזהו האושר, מה שכנראה אומר שאינו נכון, אחרת לא היה צורך למכור זאת בכל מקום ובכל רגע (בדיוק כמו שמוכרים לנו שקרים אחרים 24 שעות ביממה).
  גברים מציעים התחייבות. נשים הראשונות להפרד, רק שהן לא קוראות לזה "זריקה", אלא הן עושות את מה שהן רגילות – מתרחקות מגברים. אבל מה? כשזה קורה לגבר זה דבר רגיל, הרבה דוחות או זורקות את הגבר הממוצע. כשזה קורה לאישה – כל העולם צריך לדעת מזה ולכן זה הופך לאישיו.

  דבר אחרון – בנוגע לטענה של נשים מסויימות, כי גברים לא אוהבים "חזקות"..
  זה לא "תירוץ" של נשים שלא רוצים אותן, אלא תירוץ של נשים שכולם רוצים אותן והן לא מעוניינות אז הן רוצות שהסביבה תניח להן. לרוב הן תעשנה הכל כדי
  אין שום סתירה בין אישה חזקה לרכה. אין שום סתירה בין דעתנות לעדינות. להיפך, מדובר בתכונות המשדרגות אחת את השניה. את הצגת זאת כאילו מדובר בתכונה לא נשית.
  כולם מתאהבים נואשות בנשים דעתניות מאוד ורכות מאוד, אך לא בכנועות. כניעות זו תכונה של מדרג גברי נמוך (נמוך בסולם היררכיה מטופש ככל שיהיה..אין הכוונה שבאמת מדובר במצב נחות. בכל מקרה, אין קשר לאישה. נקבות בטבע אינן במעמד נמוך..כיוון שהן כלל לא אובססיביות להיררכיה כמו הגברים. היררכיה קשורה לסדר זכרי ולא למעמדם מול הנקבות). רכות לעומת זאת, יכולה להיות מאוד חמקמקה ואינה נגישה או מושגת. זו אחת הסיבות שבחברות הכי פטריארכליות, דווקא שם הנשים גבריות וגסות. ככל שהחברה פטריארכלית, לאישה אין ברירה אלא להיות כנועה ואז אינה מסוגלת וגם אינה מעוניינת להביע את הכות הנשית והמופלאה שבה. ככל שהחברה שוויונית יותר ומוותרת על הצורך הגברי בהיררכיה והשפלה אינסופית, לאישה קל יותר וכייף יותר לבטא את הרכות והנשיות הקדומה שלה.
  וזה לתשומת ליבם של חובבי שובניזם. ככל שאתם בעד שובניזם – תקבלו נשים יותר גבריות. כנועות וגבריות.

 2. אמת חלקית הגיב:

  חלק מהדברים נכונים וחלק לא. נשים הגיוניות יותר בבסיס, אלא שהן פשוט חשות את עוולות העולם בצורה הרבה הרבה יותר קשה, כואבת וברורה, בניגוד לגברים עוסקים באגו הפשטני של "מי ניצח..ואיפה זה מציב אותי? כזוכה או מפסיד ?". לוליי הזוועות בעולם, הן וודאי לא היו "רגשניות יותר". למעשה, התגובה הלא אמפטית שמעוניינת "למצוא פתרון" אצל גברים, היא זו שאינה רציונלית ברוב המצבים.

  מליאדרי הספרים שבהם חוזרת הטענה כי נשים רגשיות וגברים הגיוניים, בעצם נובעים מגישה של "אם גברים אמרו את זה, אז זה נכון". גם נשים מפנימות שקרים כאלה.
  אבל למה הם מתכוונים כשהם מדברים על "הגיון". ?האם הגיון אינטיליגנטי או שמא הקטנת ראש
  בלבד ?
  האם כשכותבים "הגיון" הכוונה לחשיבה ה"נכונה" על האירוע או שאולי הגיון של הרבה מאוד אנשים אינו הגיוני בעליל ?
  מה שנקרא – הגיון הפוך. מבחינתם זוהי חשיבה לוגית, אך היא לא נכונה לגבי המציאות (כמו שניתן לראות בהרבה ספרי דת עתיקים: למשל התלמוד הבבלי. הכותבים לכאורה עסקו בלוגיקה, אך הביעו טענות הפוכות למציאות, שקריות ומעוותות).
  זה נכון שהתפלשות בסבל (במקום נסיון למצוא פתרון), אולי לא נראית רציונלית, אבל למעשה היא מציבה את האמת העירומה. כשהסביבה מלאה ביותר מדי בעיות, זה גורר ייאוש ולא רצון לפתרון. אפשר לפרש זאת כהתנהגות הכי הגיונית בעולם, למצב נתון זה. גם אם אינה מועילה. ההחלטה שהתנהגות זו אינה הגיונית, היא החלטה שרירותית.
  דבר נוסף, לגבי רגשות אחרים, שאינם אמפטיה, דווקא הגברים הרבה יותר רגישים ורגשניים.
  גברים יותר רגשניים כשהם מאוהבים, מקנאים או מתעסקים בהיררכיה.
  הם גם עושים את המעשים הכי קיצוניים ותוקפניים בהקשרים האלה. אבל פה פתאום כולם מתעלמים מהיותם של תגובות ומעשים אלה כ"רגשניים" ו"רגישים", למרות שהתגובות כוללות אלימות קשה, רצח והתאבדות.
  מכניסים עניינים אלה לקטגוריות אחרות באותם ספרים, למשל "אגו". ומהו אגו אם לא רגש רגשי הרגשות ?אמפטיה היא לא הרגש היחיד.

  דבר נוסף, נשים פוחדות ממחוייבות הרבה הרבה יותר. המחקרים על מחוייבות נעשים לרוב באיזורים מאוד מערביים, בהם מושפעים מהרבה סרטים המציגים מצב הפוך..אבל לאורך כל ההיסטוריה ועד היום בתרבויות פרימיטיביות ודכאניות יותר, אין פחד וסבל גדול יותר עבור הילדה/אישה, מאשר כשמדברים איתה על מחוייבות או חתונה. בכל יום – עשרות אלפי ילדות מחותנות בכפיה וזה נחשב ליום טראומה עבורן.
  נשים נשואות גם מתכערות, משמינות ותוחלת החיים שלהן קטנה משל רווקות.
  כל האמירות המערביות של "נשים לא יודעות מה הן רוצות", נובעות דווקא מכך שכנראה שמים לב גם בהקשר הזה, שנשים למעשה כלל לא יודעות אם הן רוצות קשר. אומנם התרבות טענה וטוענת שהן צריכות ורוצות, אך הן לא מרגישות בזה. התרבות כל הזמן מספרת להן שזהו האושר, מה שכנראה אומר שאינו נכון, אחרת לא היה צורך למכור זאת בכל מקום ובכל רגע (בדיוק כמו שמוכרים לנו שקרים אחרים 24 שעות ביממה).
  גברים מציעים התחייבות. נשים הראשונות להפרד, רק שהן לא קוראות לזה "זריקה", אלא הן עושות את מה שהן רגילות – מתרחקות מגברים. אבל מה? כשזה קורה לגבר זה דבר רגיל, הרבה דוחות או זורקות את הגבר הממוצע. כשזה קורה לאישה – כל העולם צריך לדעת מזה ולכן זה הופך לאישיו.

  דבר אחרון – בנוגע לטענה של נשים מסויימות, כי גברים לא אוהבים "חזקות"..
  זה לא "תירוץ" של נשים שלא רוצים אותן, אלא תירוץ של נשים שכולם רוצים אותן והן לא מעוניינות אז הן רוצות שהסביבה תניח להן. לרוב הן תעשנה הכל כדי להרוס קשר (כי עמוק בפנים אינן מעוניינות בו.. לפחות עד גיל 70)
  אין שום סתירה בין אישה חזקה לרכה. אין שום סתירה בין דעתנות לעדינות. להיפך, מדובר בתכונות המשדרגות אחת את השניה. את הצגת זאת כאילו מדובר בתכונה לא נשית.
  כולם מתאהבים נואשות בנשים דעתניות מאוד ורכות מאוד, אך לא בכנועות. כניעות זו תכונה של מדרג גברי נמוך (נמוך בסולם היררכיה מטופש ככל שיהיה..אין הכוונה שבאמת מדובר במצב נחות. בכל מקרה, אין קשר לאישה. נקבות בטבע אינן במעמד נמוך..כיוון שהן כלל לא אובססיביות להיררכיה כמו הגברים. היררכיה קשורה לסדר זכרי ולא למעמדם מול הנקבות) ורק אותם גברים מובסים ושפלים ירצו בכנועה, כדי שיהיה להן על מי להתנשא. גבר עם בטחון עצמי גבוה, מטבעו ירצה עליונה ממנו ולא נחותה ממנו. מישהו שירגיש שהוא צריך לעבוד קשה כדי להתקרב אליה. בניגוד לכניעות, הרכות יכולה להיות מאוד חמקמקה ואינה נגישה או מושגת. זו אחת הסיבות שבחברות הכי פטריארכליות, דווקא שם הנשים גבריות וגסות. ככל שהחברה פטריארכלית, לאישה אין ברירה אלא להיות כנועה ואז אינה מסוגלת וגם אינה מעוניינת להביע את הרכות הנשית והמופלאה שבה (הפטריארך רואה שהיא תקיפה ומצר את צעדיה עוד יותר וכן הלאה..עד שהיא שותקת לגמרי, אך למעשה זה כבר הרגע שבו היא הופכת לגבר יותר מאשר לאישה. לא משום שכעת יש לה זכויות של גברים, אלא משום שכשאישה לא יכולה להביע את האינדיבידואל שבה, דמותה הופכת בין היתר לחסרת מין ודמות חסרת מין נוטה להראות בעינינו יותר גברית מנשית. בנוסף, עם העבודה הפיזית הקשה, מבנה גופה משתנה). ככל שהחברה שוויונית יותר ומוותרת על הצורך הגברי בהיררכיה והשפלה אינסופית, לאישה קל יותר וכייף יותר לבטא את הרכות והנשיות הקדומה שלה.
  וזה לתשומת ליבם של חובבי שובניזם. ככל שאתם בעד שובניזם – תקבלו נשים יותר גבריות. כנועות וגבריות.

הוספת תגובה